Veskimetsas täiendavad rakendi kohtunikud teadmisi koolisõidu hindamisest

Eeloleval nädalavahetusel ei toimu Veskimetsa ratsabaasis mitte pelgalt rakendivõistlus, vaid oma teadmisi täiendavad ka rakendispordi kohtunikud.

 

Rakendispordi klassikaline formaat koosneb kolmest osavõistlusest, millest esimene ja enim emotsioone ning vaidlusi tekitav osa on loomulikult koolisõit. Kuna tegemist on hinnangute andmisega, jääb asi paraku alati mingil määral subjektiivseks. Ühtlustamaks hooaja varases staadiumis meie kohtunike hindamispõhimõtteid, korraldab Olustvere Driving Cup tiim rakendispordi kohtunike koolisõidualase täiendkoolituse, mille viib läbi kõrgetasemeline spetsialist Austriast Wolfgang Csar.

 

Wolfgang Csar on FEI kolmanda taseme rakendispordi kohtunik ja tehniline delegaat. Austrias ja mitmetes teisteski riikides on Csar hinnatud koolitaja, kes omab ka isiklikku kogemust sportlasena. Nimelt tuli Wolfgang viimati aastal 2001 Austria meistriks hobuste üherakendites. Csar oli tehnilise delegaadi ametis mullu Olustvere rahvusvahelisel võistlusel ning jätkab samas ametis tänavugi, seda CAI3* võistlusklassides.

 

Lisaks neljale kohtunikule Eestist on meie ametnikke täiendamas kolleegid Lätist ja Leedust. Pühapäeva hommikul võistluse raames olevad testid saavad hinnatud lisaks juhendis olevatele kohtunikele kõikide seminaristide poolt, võetakse videosse ning analüüsitakse hiljem õppeklassis põhjalikult läbi. Muide ka kõikidel sportlastel on võimalus saada kõikide kohtunike poolt täidetud hinnetelehed ja soovi korral osaleda nende sõidu videoanalüüsi juures. Vastavast soovist tuleb teavitada korraldajaid (hillar.talts@parkuur.ee)