Olustvere Driving Cup juhend on avalik

Maikuu esimesel päeval kinnitas Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) tänavuse Olustvere rahvusvahelise rakendispordivõistluse juhendi.


Sebastian Bogacz sõitmas; foto Merike Udrik-Õispuu

Oleme oma lugejaid juba eelnevalt informeerinud, millised võistlusklassid tänavu suvel Olustveres aset leiavad, kuid täna saime Lausanne`st kinnituse, et meie juhend on leidnud ametliku kinnituse.

Tänavune võistlus saab alguse reedel, 30. juunil, ja lõpeb pühapäeval, 2. juulil. Kavas on esmakordselt Eestis CAI3* taseme võistlusklassid ponide ja hobuste üherakenditele ja hobuste paarisrakenditele, samuti on esakordne võistlusklass juunioritele ja noortele kutsaritele. Lisaks on võistlusjuhendis sõidud tasemel CAI2* ja CAI1*. Ilma kahtluseta korraldame samal ajal ka rahvuslikud klassid, millest klassikalistes formaatides saavad teoks tasemed Madalam ja Keskmine ning kombineeritud maratonide sarja Combi Cup IV etapp. Rahvuslike klasside juhend saab avalikuks nädala jooksul.

Tänavuse võistluse ametnike tase saab olema kõrgtasemeline. Meie võistluse peakohtunik Stefan Keszicky (Level 4) ja väliskohtunik Jiri Kunat (Level 4), vastavlt Poolast ja Tšehhist, hindavad septembrikuu lõpus Lipicas hobuste paarisrakendite MM-i, meie peakorrapidaja Jan Posluszny (Level 3) on ametis augustikuus neljarakendite EM-il, rootslane Jan-Erik Palsson peab kohut legendaarses Aachenis.

Lisaks tavapärasele võistlusprogrammile on Olustveres tänavu kavas muudki huvipakkuvat, kuid sellest täpsemalt juba lähiajal.
Juhend