Kombineeritud maratonide sari Combi Cup tuleb taas


 

Rakendispordi kombineeritud maratonide karikasari Combi Cup alustab oma teist hooaega aprillikuus ning jõuab läbi kuue etapi septembrikuus Olustveres peetavasse finaali, karikatasub kaitsma Eve Haggi.

 

Möödunud aastal võeti maailmas üha enam kandepinda ja populaarsust koguva rakendispordi uuenduslik suund kohalike kutsarite poolt vastu üsnagi hästi. Sarja etappide startide arv ulatus pea 40ni avaetapil ning jäi 20 ja 30 vahele ka järgnevatel etappidel, mis andis spordiala startide arvule olulise statistilise kasvu. Sarja punktitabelisse jõudis 2016.a. 30 kutsarit, kellest suurima punktide arvuga võttis võidu Eve Haggi.

Kombineeritud maratonide sari Combi Cup on loodud põhiliselt eesmärgiga pakkuda võistlusvõimalust põhiliselt algajatele, kes peavad klassikalise täisformaadi läbimist veel üle jõu käivaks või tahavad katsetada, kas rakendisport on neile meelepärane. Sellest tulenevalt on Combi Cup tasemeks ERL-i poolt kinnitatud Madal, kus koonuste vahe +35cm.

Kombineeritud maratonide populaarsus maailmas üha kasvab ning seda nii sise- kui välisformaadis. Selle tõestuseks on muuhulgas ka fakt, et aastast 2017 on Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit lisanud oma määrustikku võistlusformaadi, mis koosneb kahel erineval päeval läbitavast kombineeritud maratonist, formaadi tasemeks on CAI2*. Madalmaades näiteks peetakse sisevõistluseid, kus nädalavahetusega tehakse enam kui 200 starti. Eelnevat arvesse võttes ei välista sarja korraldajad järgnevatel aastatel professionaalsema võistlusklassi juurde toomist karikasarja.

2017.a. peetakse Combi Cup sarjas kuus etappi ning finaal. Rõõm on tõdeda, et etappide korralusse on lisandunud mitmeid uusi kohti. Nii antakse avalöök 29. aprillil Säreveres, kus seni edukalt korraldatud takistus- ja koolisõiduvõistluseid. Rakendispordi jaoks on uus ka Veskimetsa Ratsabaas, kus toimub etapp 13. mail. Samuti on esmakordselt rakendivõistlus kavas Pärnumaal Maria talus, seda 11. juunil. Mõneaastase pausi on rakendivõistlustes pidanud Kärdla ratsupäevad, kus sel aastal on see ala jällegi programmis, Juurimaa tall jätkab oma etapiga head traditsiooni.

Mitmed etapid toimuvad rakendispordi klassikalise formaadi võistluste osana. Nii saab traditsioonilist kolmest alast koosnevat rakendiformaati sõita Maria talus, Kärdla Ratsupäevadel ja mõlemal Olustvere võistlusel. Veskimetsas on lisaks kombineeritud maratonile kavas kahevõistlus.

Sarja üldarvestusse lähevad nelja parema etapi ning finaali tulemused, kusjuures finaalis on punktide koefitsient kaks. Viimase põhjuseks on asjaolu, et finaal peetakse selgi aastal kahevõistlusena, kus avaalaks on koolisõit tasemel FEI test 1*B, teisel päeval kombineeritud maraton kahe maratonitakistusega.