Combi Cup esimene etapp toimub Säreveres

Tänavuse rakendispordi kombineeritud maratonide sarja avaetapp toimub aprilli lõpul Säreveres, etapi juhend jõudis avalikkuse ette mõne päeva eest.

Reelika Rätsel Juurimaa kombineeritud maratonil; foto Angelika Pitman

Kuigi ilmad on veel välitingimustes treenimiseks üsnagi talvised, on lootus, et peagi saavad rakendisportlased hakata tegema ettevalmistusi peagi algavaks välihooajaks. Eesti tänavuse välihooaja esimeseks rakendispordivõistluseks on 29. aprillil Säreveres toimuv kombineeritud maratonide sarja Combi Cup avaetapp.

 

Sarja üldjuhend ilmus juba mõne kuu eest, sel nädalal sai avalikuks esimese etapi juhend. Combi Cup sarjas saavad teatavasti osaleda kutsar-hobune kombinatsioonid, kes ei ole startinud CAI2*, sellele vastaval rahvuslikul tasemel või kõrgemal. Tänavu on välja pandud eriauhind parimale algajale kutsarile ehk peame lisaarvestust esimest hooaega võistlevate kutsarite osas. Avaetapil on Särevere liivaväljakule seatud üks maratonitakistus ning kümme koonust. Võistlus toimub kiirusele ja puhtusele.

 

Lisaks Combi Cup etapile on Säreveres võimalik startida ka tasemel Keskmine, sedagi kombineeritud maratonid. Tollel tasemel saab rajal olema samuti üks maratonitakistus, mis tehniliselt keerukam Combi takistusest. Koonuseid on sel tasemel 12 ja nende vaheks +25cm. Erinevalt Combi Cup etapist, toimub see võistlus kiirusele (time competition) – iga maha aetud pall annab kolm lisasekundit.

Särevere võistluse juhendi leiate ka meie koduleheküljelt.