Kärdla Rakend

Olustvere Driving Cup

COMBI CUP 2017 ÜLDJUHEND

ERL RAKENDISPORDI KARIKASARI 2017 ÜLDJUHEND

Eestimaal on tõenäoliselt ülivähe ratsaspordiga seotud inimesi, kes ei teaks Kärdla Ratsupäevi, millest on 15 aasta jooksul kujunenud omamoodi Eesti ratsaspordi suvepäevad. Kuigi Kärdla Ratsupäevi teatakse põhiliselt kui takistussõiduvõistlust, on seal aegade jooksul läbi viidud ka kestvusratsutamist ja kahel korral ka rakendisporti.

Rakendis on Hiiumaa suurvõistlusel olnud mõne aastane paus, kuid 2017.a. jätkab Ratsaspordivõistluste Korraldamise MTÜ tihedas koostöös Hiiumaa Ratsaspordiklubiga traditsiooni.

Kärdla rakendivõistlus toimub loomulikult Linnumäe ratsakeskuses ja seda alal, mis jääb takistussõiduväljakust teisele poole teed ehk Heltermaa poole. Kavas saab olema Eesti Ratsaspordi Liidu karikasarja teine etapp tasemetel Keskmine ja Madal ning kombineeritud maratonide sarja viies etapp. Võistlus peetakse reedesel ja laupäevasel päeval hajutamaks hobuste liiklust praamidel, nendeks päevadeks 4. ja 5. august.

Kärdla võistluse viib läbi Eesti ametnike brigaad eesotsas rakendispordi legendaarse peakohtuniku Marko Villemsoni juhtimisel, keda assisteerivad kohtunike kogus Milja Ardla ning Varju Kuusemets. Rajad ehitab Hillar Talts, kasutades maratoniraja ehitamiseks mobiilseid takistusi.