Combi Cup

Olustvere Driving Cup

Combi Cup 2017 I etapp Säreveres – juhend

 Combi Cup 2017 II etapp Veskimetsas – juhend

Combi Cup 2017 III etap Maria Talus –  juhend

COMBI CUP 2017 ÜLDJUHEND

Kombineeritud maratonide karikasari Combi Cup alustab oma teist hooaega. Möödunud aastal võeti maailmas üha enam kandepinda ja populaarsust koguva rakendispordi uuenduslik suund kohalike kutsarite poolt vastu üsnagi hästi. Sarja etappide startide arv ulatus pea 40ni avaetapil ning jäi 20 ja 30 vahele ka järgnevatel etappidel, mis andis spordiala startide arvule olulise statistilise kasvu. Sarja punktitabelisse jõudis 2016.a. 30 kutsarit.

Kombineeritud maratonide sari Combi Cup on loodud põhiliselt eesmärgiga pakkuda võistlusvõimalust põhiliselt algajatele, kes peavad klassikalise täisformaadi läbimist veel üle jõu käivaks või tahavad katsetada, kas rakendisport on neile meelepärane. Sellest tulenevalt on Combi Cup tasemeks ERL-i poolt kinnitatud Madal, kus koonuste vahe +35cm.

Kombineeritud maratonide populaarsus maailmas üha kasvab ning seda nii sise- kui välisformaadis. Selle tõestuseks on muuhulgas ka fakt, et aastast 2017 on Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit lisanud oma määrustikku võistlusformaadi, mis koosneb kahel erineval päeval läbitavast kombineeritud maratonist, formaadi tasemeks on CAI2*. Eelnevat arvesse võttes ei välista sarja korraldajad järgnevatel aastatel professionaalsema võistlusklassi juurde toomist karikasarja.

2017.a. peetakse Combi Cup sarjas kuus etappi ning finaal. Arvesse lähevad nelja parema etapi ning finaali tulemused, kusjuures finaalis on punktide koefitsient kaks. Viimase põhjuseks on asjaolu, et finaal peetakse kahevõistlusena, kus avaalaks on koolisõit tasemel FEI test 1*B, teisel päeval kombineeritud maraton kahe maratonitakistusega.

Etappide toimumise ajad ja kohad on järgnevad:

I etapp 29. aprill, 2017.a. Särevere

II etapp 13. mai, 2017.a. Veskimetsa ratsakeskus

III etapp 11. juuni, 2017.a. Maria talu, Tõstamaa vald
IV etapp 02. juuli, 2017.a. Olustvere 

V etapp 5. august, 2017.a. Linnumäe, Hiiumaa
VI etapp 19. august, 2017.a. Juurimaa tall, Märjamaa vald

Finaal 16.-17. september, 2017 Olustvere